WEST OF TEXAS – HOT MOTEL NIGHTS

Artiest info
Website - bandcamp
facebook
Label: Pleasant Valley Ranch Records

In oktober 2021 maakten we bij Rootstime kennis met de in Zuid-Californië wonende countryzanger en songschrijver Jerry Zinn via het toenmalige album “Heartache, Hangovers & Honky Tonks” van zijn groep en alter-ego ‘West Of Texas’. De daarvoor gehanteerde honkytonk- en countrysound klonk ons toen al meteen als traditioneel en nostalgisch ouderwets in de oren, complexloos en recht-voor-de-raap-muziek waar we ‘instant’-blij van werden.

Die mix van honkytonk, countryrock en tearjerker-ballads krijgen we nu opnieuw aangeboden in de opvolger van dat album uit 2021 want ‘West Of Texas’ lanceert met veel plezier hun nieuwe plaat “Hot Motel Nights”. Voor de opname van de tien nieuwe nummers op dat album trok Jerry Zinn met een aantal muzikale vrienden naar de in Los Angeles gestationeerde ‘The Den’-studio van multitalent Ted Russell Kamp die ook als co-producer van de plaat zou gaan optreden.

Multi-instrumentalist Jeremy Long was opnieuw van de partij op leadgitaar, pedal steel, piano, accordeon,tenorsaxofoon, glockenspiel en timpani (pauken), Phill Glenn speelde op viool en andere strijkinstrumenten, Ryan Posner speelde op basgitaar en Kevin Brown op drums. Verder waren er ook nog gastbijdragen op pedal steel van Caleb Melo, Muskrat Jones en Eddie Lange, terwijl James Mitchell op leadgitaar en Ted Russel Kamp op piano meespeelden op elk één nummer.

“Hot Motel Nights” begint swingend met het qua sound door pedal steel bepaalde honkytonknummer “Wall Of Memories” dat hier voorafgaat aan de eerste single uit de plaat “I Can Almost Taste The Whiskey”, een heerlijke countryballad die u hieronder op de eerste video kunt beluisteren. We hebben onderaan trouwens ook de video van de tweede single uit deze plaat toegevoegd met het dynamische countryrocknummer “Get Back In Here”.

Op dit nieuwe album staan er enkel eigen composities van Jerry Zinn, hoewel hij voor enkele songteksten de hulp kreeg van Teri Joyce, David Serby en Ted Russell Kamp. “I Only Listen To Heartbreak Songs” is een heuse tearjerker met knap pianospel van Jeremy Long en Caleb Melo op pedal steel. Maar al dat intense verdriet verdwijnt al snel bij het horen van het volgende vrolijke honkytonkliedje “Doin’ Time”. Ook die emotie is maar een korte tijd beschoren want het nummer “I Hate The World Again” is alweer een pure tranentrekkende countryballad.

Al die ellende kan dan ook best doorgespoeld worden met een glaasje alcohol in de erg mooie song “I’ll Ask Gin” en alsof dat nog niet genoeg voor voldoende soelaas zorgt gaat het nog even verder in het rockende “Whiskey, Wine & Empty Bottles”. Wij vinden de als derde single uitgebrachte song “15% More Of Your Love” persoonlijk één van de beste liedjes op deze plaat en een nummer dat ook wel goed zou passen op het repertoire van iemand als Dwight Yoakam. Wanneer Ted Russell Kamp achter de piano plaatsneemt en Jeremy Long zowel leadgitaar als pedal steel speelt voor de countryballad “Tell Me” zien we tot onze spijt dat er na amper 32 minuten al een einde aan dit zeer entertainende album van Jerry Zinn aka ‘West Of Texas’ is gekomen.

(valsam)

 

 

10 CD's te winnen!

Wil je daar kans op maken, dan mail je ons gewoon even:
je naam, je adres en de vermel
ding: WEST OF TEXAS
Binnen een aantal weken wordt uit alle inzendingen de gelukkigen getrokken.
Wij hopen dat u massaal Rootstime - hier - zult mailen
De winnaars worden per mail verwittigd.